Orlik grubodzioby

Aquila clanga

Filtr
 • Ciekawa zimowa obserwacja orlika w Polsce

  Orlik obserwowany i sfotografowany w Bialowieży przez Estebana Sancheza.05 stycznia w Białowieży miała miejsce obserwacja orlika o ciekawym upierzeniu. Przypadki zimowania orlików w Polsce zdarzają się rzadko, więc każda taka informacja traktowana jest jak sensacja. Dodatkowo ten osobnik wydaje się mieć dość jasne upierzenie, jednak jakość zdjęć nie pozwala na dokładniejsze ustalenie przynależności gatunkowej.

  ...
 • Styczeń w projekcie

  Łoś (Alces alces) w łagodnie zimowej scenerii.Nowy Rok! Czas nowych doświadczeń, wyzwań i związanych z nimi nadziei. Jaki będzie to rok dla orlików grubodziobych na świecie, a jaki dla naszej biebrzańskiej populacji? Co uda się zrealizować i jakie problemy pojawią się w naszym projekcie? Pożyjemy, zobaczymy.

 • Międzynarodowe warsztaty poświęcone ochronie orlika grubodziobego

  Uczestnicy międzynarodowych warsztatów poświęconych ochronie orlika grubodziobego, Goniądz 2012.W dniach 25-27 stycznia odbyły się w Goniądzu nad Biebrzą międzynarodowe warsztaty poświęcone problematyce ochrony orlika grubodziobego. Zorganizowane zostały przez zespół naszego projektu i zgromadziły światowe sławy z dziedziny badań ptaków szponiastych.